splav.jpg

 

IMG_20230909_105854386_HDR.jpg
Druhú septembrovú sobotu sa vĺčatá a skauti vybrali na Malý Dunaj. Teda vyplavili. S prajným počasím, deviatimi loďkami a pätnástimi odvážnymi vĺčatami a skautmi sme splavili Malý Dunaj. A ako nám bolo sa dozviete na nasledujúcich riadkoch :) Hoci na vodu sme spúšťali loďky vo Vrakuni, celá akcia začala už v Petržalke, odkiaľ sme sa presunuli autobusom do Vrakune. Rozdelili sme sa do lodiek, zobrali pádla a vesty a hurá na vodu. Hodina pomalého splavovania po prúde Malého Dunaja a míňame letisko. Jedno lietadlo preletelo priamo ponad nás. A krátko na to ho nasledovalo ďalšie a ďalšie...

 

20230909_133900.jpgNa krátku desiatovú prestávku sme si našli čas na malebnom brehu pri sútoku Blatiny a Malého Dunaja a už ideme ďalej. Napravo aj naľavo sa rozprestierajú obce Malinovo a Zálesie. Pred nami plávajú kačky, labute, ba dokonca sme zazreli aj žabky sediace na polenách vo vode. Na vode a na ľavom brehu stoja drevené domčeky. Čo to je? Gešajovské Mlyny. Teda ich repliky. K nim sa ale ešte vrátime. Teraz ideme ďalej, naším prvým cieľom je až Bobrí hrad. Odbila jedna hodina a my, vylodení pri Bobrom hrade, cítime, že nastal najvyšší čas na obed. Zatiaľ, čo niektorí už obedujú to, čo si doniesli hotové z domu, iní si zbierajú drevo na opekačku. Ale ešte pred zapálením ohňa si Veronika s Hankou si musia zopakovať a postaviť niekoľko úžitkových ohňov, čím plnia ďalší bod odborky táborník.

20230909_143934.jpgÁ, oheň horí, opekačka je v plnom prúde. Slaninka, špekáčiky, klobásky, cibuľa či iba hrianky, každému sa niečo ušlo. Kto si práve neopeká tak oddychuje, hrá sa či skúma okolie. Družiny Beta a Delta sa vybrali na prechádzku k Bobriemu hradu. Malej drevenej stavbe pre malých zvedavcov, kde našli aj zaujímavú náučnú tabuľku o bobroch Deti behajú, tí starší oddychujú. Pomaly sa začíname baliť a hor ‘sa naspäť. Tentoraz budeme končiť v Zálesí, pri Gešajovských mlynoch, okolo ktorých sme sa už plavili cestou k Bobriemu hradu. Malé drevené stavby sú replikami pôvodných mlynov ktoré kedysi stáli na Malom Dunaji. Prvé loďky na brehu. A s nimi aj jedna či dve labute. Kofola v jednej ruke, špongia v druhej ruke a ideme čistiť loďky.

 

IMG_20230909_123421472.jpgPo chvíľke oddychu naložíme loďky, kým sa rozpŕchneme, spravíme si ešte spoločnú foto, poďakujeme sa pánovi loďkárovi a ide sa dom. Popri Dunaji sa prejdeme na sever, cez peknú drevenú lávku, na autobus a naspäť do Petržalky. Veľká vďaka všetkým zúčastnením - vĺčatám a skautom, rodičom ale i našim roverom.

 

Veľká vďaka všetkým zúčastnením - vĺčatám a skautom, rodičom ale i našim roverom.