splav.jpg

 

IMG_20230909_105854386_HDR.jpg
Po úspešnom splave 6. oddielu sme sa na vodu vybrali tentokrát my starší. V hojnom počte 18-tich členov sme sa stretli 7.10 vo vodáckom centre na Botanickej z kade nás niekoľko z účastníkov zobralo autami do Čunova kde sa plavba začínala. Po menšom školení pre neskúsených sme zobrali pádla prípadne nasadili vesty a loďky znížili do vody. Začiatok plavby prebiehal v kľude. Voda bola pokojná, z jednej z lodiek hrala hudba a nálada bola úžasná. Zvládli sme bez problémov aj skrytú odbočku, ktorej sme sa prvotne obávali. Užívali sme si pohľad na krásnu prírodu ako aj rastlinnú tak aj jedného bobra, ktorý na nás z brehu pozeral.

 

20230909_133900.jpgPrešli sme malé perejky, na ktorých sa podarilo loďke Orli zaseknúť ale spoločnými silami aj vyslobodiť. Taktiež sa pár loďkám podarilo zle odbočiť do úzkej uličky obrastnej žihlavov ale aj z toho sme sa nakoniec dostali. Neďaleko slovensko-maďarských hraníc sme sa vylodili a vychutnali sme si zaslúženú opekačku. Trochu sme pokecali a oddýchli si a hneď sme boli naspäť na vode.

20230909_143934.jpgNeoficiálne sa začal aj intenzívny pretek medzi troma loďkami, pri ktorom sme sa viac krát skoro navzájom prekotili. Okrem toho sme bez potopenia zvládli aj padnuté stromy, ktoré nám skrížili cestu. Ku koncu na nás už čakala iba kľudná plavba po širokom toku ktorý nás unášal smerom k našemu cieľu. Loďky sme dokonca spojili do pár skupiniek a pri takejto pohode sme sa doplavili až ku koncu našej soboty vo Vadvize. Loďky sme na záver poumývali a naložili, pohádzali sme si pár žabiek a pobrali sa domov.